Товарів у кошику: 0 Оформити замовлення
Продовжити обирати

«Чорні дошки» України. Чернігівська область

550

Категорія:

Додаткова інформація

Упорядники

О. О. Стасюк,
К. Ю. Лук’янець,
С. В. Старовойт,
Д. В. Байкєніч

Кількість сторінок

944

Обкладинка

Тверда

Картосхеми

Кольорові

Рік видання

2021

Видавництво

markobook

Одним із «законних» методів впровадження практики геноциду були «чорні дошки» ― засіб колективного покарання сільського населення.

Режим «чорних дошок» став одним із механізмів Голодомору-геноциду: занесення за рішенням ЦК КП(б)У обкомів та райкомів партії цілих районів, населених пунктів, колгоспів, сільських рад на так звані «чорні дошки», означало блокування їх спецзагонами та військами, недопущення виїзду населення за межі цих територій, вилучення всіх продуктів харчування, заборону торгівлі.

Майже всі райони Чернігівщини в т. ч. й теперішні Сумщини, сотні населених пунктів, були внесені на «чорні дошки».

Видання Інституту дослідження Голодомору: «Чорні дошки». Чернігівська область». Збірник документів і матеріалів» розкриває механізм цього злочину та ілюструє його численними документами.

Пропоноване видання містить систематизований тематичний комплекс архівних та опублікованих джерел про використання «чорних дощок» на території Чернігівської області УСРР у 1931–1934 рр., тобто в межах сучасної Чернігівської та захіжних районів Сумської областей. Їх введення до наукового обігу дозволить глибше дослідити процес запровадження режиму «чорних дощок» та осмислити його використання як одного з інструментів репресивного механізму Голодомору-геноциду, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом в УСРР.

Книга має вставки з 32 кольорових сторінок з картосхемами, на яких відображена ситуація в усіх районах, що також дає уявлення про наслідки панування російського режиму на всіх українських територіях.