Проекти

Сервіс «Book Express»

Проект розпочинав роботу під маркою «Власна книга» втілку 2017 року, а згодом зазнав ребрендингу і отримав назву «Book Express», яка чіткіше відображає його ідеологію.

Колектив проекту об’єднує редакторів, дизайнерів та поліграфістів, які ставлять собі за мету дати можливість будь-якій людині видати свій твір незалежно від думки літературних критиків чи допуску видавництв — творчість без жодних обмежень.

Наукова монографія чи збірка віршів, мемуари або цікаві думки з особистого щоденника — будь який твір отримує можливість стати книгою та показатись світові, а автор — увійти у літературний світ і стати письменником. Команда агенції супроводжує свої проекти та відкриває для них двері до літературних фестивалів та сотень книжкових крамниць.

Робота розпочата:
Червень 2017
Статус:
діє
Видавництво «Холодний Яр»

Видавництво виникло на базі спільних книжкових проектів історика та президента історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля та видавця Марка Мельника. У рамках такої співпраці вийшли книги «Подєбрадський полк Армії УНР», «Яків-Орел Гальчевський: боротьба та філософія боротьби», «Філософія сили» та «Сумщина в боротьбі». Фактично видавництво є частиною історичного клубу, проте формально і організаційно є окремою структурою.

Видавництво ставить собі на мету поширення якомога більшої кількості навмисне чи випадково прихованих сторінок Української історії та героїзацію видатних діячів України і вшанування їх подвигів.

Робота розпочата:
Січень 2018
Статус:
діє
Видавництво «Орієнтир»

Засноване у січні 2016 року, проте фактична діяльність з підготовки видань розпочалась ще наприкінці 2015 року під час роботи редакційної колегії фронтового часопису полку «Азов» «Чорне Сонце».

Створенню видавництва істотним чином сприяла громадська організація ветеранів та волонтерів Цивільний корпус «Азов», члени якої стали головними меценатами перших видавничих проектів в рамках видавництва «Орієнтир».

Основним завданням проекту був збір спогадів та свідчень учасників бойових дій про військові операції і фронтове життя під час російсько-української війни, розпочатої 2014 року.

Згодом тематика розширилась за рахунок історичної, флософської, поетичної та дитячої літератури. Таким чином було досягнуте завдання з охоплення максимальної читацької аудиторії та об’єднання її правими патріотичними ідеями з метою максимальної включеності суспільства у боротьбу з інтервентом на усіх можливих фронтах.

Книги видавництва були представлені на Львівському Форумі Видавців, Запорізькій Книжковій Толоці, Книжковому Арсеналі, Міжнародній книжковій виставці в «Українському домі», на «Zaxidfest», «Голосіївській криївці», фестивалі «Холодний Яр».

Робота над проектом завершена у січні 2018 року на піку свого розвитку у зв’язку з остаточним перетворенням громадської організації Цивільний корпус «Азов» у політичну партію «Національний корпус».

Робота розпочата:
Січень 2016
Проект закрито:
Січень 2018
Підсумки:
бл. 50 видань;
> 60 проведених літературних заходів;
26 представників видавництва в обласних центрах України та закордоном;
Фронтовий часопис «Чорне Сонце»

Перший номер часопису вийшов 14 жовтня 2014 року, після чого був сформований як друкований орган полку «Азов» Національної гвардії України. Тематика видання — інтерв’ю з військовими та медиками, волонтерами, які працюють в зоні бойових дій на Сході України, місцевими мешканцями; статті освітнього, історичного та контрпропагандистського спрямування.

Газета видавалась українською мовою та розповсюджувалась передусім серед бійців полку «Азов», а також серед громадських організацій та військових частин. Англомовний варіант часопису (англ. «The Black Sun») розповсюджувався серед симпатиків у Австралії, Бельгії, Канаді, Польщі та США.

Створення полкової газети започаткував боєць із позивним «Вирій», який і став її головним редактором. Він ініціював розробку концепції інформаційного розвитку полку, частиною якої був власний друкований орган, мобільна група відозйомки та повноцінна прес-служба.

Довгий час державні органи не допускали видання до реєстрації через суперечливу назву та символіку. Після цього у поняття «чорного сонця» з українською та іншими культурами, яку розмістили на сайті Wikipedia, цитата з якї потрапила до висновку Історичного інституту НАН України на запит реєстраційного органу. Після обґрунтування видання було допущене до реєстрації. 8 вересня 2015 року відбулась державна реєстрація нового періодичного видання — газети «Чорне Сонце». Серія та номер свідоцтва — КВ 21522-11422Р; засновник — Мельник Марк Юрійович; мова видання — українська.

До редакційної колегї «Чорного Сонця» також входила група людей з наукових кіл, які публікувались під псевдонімами, зокрема Олег Анатолійович Однороженко, доктор наук та заступник командира полку «Азов».

Загалом редколегією було випущено 19 номерів часопису, після чого вона була розформована. Перед друкованим органом полку були поставлені інші задачі. Часопис позбавили ідеологічних статей і почали друкувати на газетному папері замість журнального, з великою кількістю сторінок та накладами у кілька десятків тисяч, проте без ефективної системи розповсюдження. Основною метою стала реклама підрозділу серед якомога ширшого кола людей будь-яких поглядів.

Робота розпочата:
Вересень 2014
Проект закрито:
Жовтень 2015
Підсумки:
19 номерів україномовного часопису та 5 англомовного;
2 документальних фільми;
до 10 тисяч осіб реальної читацької аудиторії.
Підписатися на наші новини
Loading