Селище Широкине є стратегічною точкою для оборони Маріуполя. Висоти над селищем є панівними в даному районі, їх контроль — це фактично ключ до контролю над містом. 4–5-го вересня 2014 року саме в цьому районі силами батальйону «Азов» був зупинений російський наступ на Маріуполь. Відповідно до перших Мінських угод Широкине мало стати нейтральною зоною, тож українські війська були звідти виведені, натомість вже в жовтні 2014 року в селище ввійшла російська бронетехніка.

Бойовики «ДНР» закріпилися на Широкинських висотах, після боїв під Донецьким аеропортом сюди був переведений батальйон «Спарта» під командуванням А. Павлова («Мотороли»). Вночі 23–24-го січня 2015 року. бойовики ДНР обстріляли Східний район Маріуполя з РСЗВ «Град», внаслідок чого 26 мирних мешканців загинуло.

10-го лютого 2015 року азовці пішли в наступ. Полк «Азов» визволив 5 населених пунктів (Широкине, Бердянське, Лебединське, Комінтернове, Павлопіль), вибив терористів з Широкинських висот і закріпився там. В результаті кількаденних боїв загинуло 7 азовців, близько 50-ти було поранено. Натомість було ліквідовано понад 100 бойовиків ДНР і знищено близько 10-ти одиниць бронетехніки. Широкинська операція стала єдиною успішною масштабною наступальною операцією за весь час АТО. В результаті боїв під Широкиним Маріуполь був убезпечений від артобстрілів.