Ґрунтовний, по-чоловічому точний і без зайвих емоцій відгук про книгу Олександра Коренькова «Ісламська держава» від Олега Проданчука:
«Напевно, найкраща книга українською мовою для ознайомлення з темою «Ісламської держави». Книга не є сухим енциклопедичним зібранням, натомість, це гарно написаний аналіз подій у Іраку, а саме в місті Мосул, де відбувалась одна з найскладніших військових операцій нашого часу.
Розбираючи саме військове протистояння, його передумови та наслідки, автор показує нам особливості ІДІЛ, її військовий та політичний устрій, облаштування буденного життя.
Крім самого феномену виникнення «ІД», особисто мене книга зацікавила й описом операції по звільненню Мосула, про яку практично нічого не знав. Що й не дивно, адже тема достатньо не висвітлювалась у ЗМІ, а на першому плані в ті роки були зовсім інші події та переживання.
Книга дуже ґрунтовна, мінімум емоцій та багато посилань, світлин. Окремої уваги заслуговують QR-коди, яких чимало поміж книжкових сторінок, вони слугують посиланнями на різноманітні іноземні дослідження та навіть відеоматеріали. Хоч сама книга невеличка, 312 сторінок великим шрифтом, та завдяки додатковим матеріалам інформаційний багаж книги значно більший. Такий формат буде зручний як для тих, хто хоче побіжно ознайомитись з самим явищем «ІД», так і для тих, хто шукає гарну базу для детального інформаційного збагачення.
Винахідливість та застосування ісламістами найрізноманітніших методів ведення війни продемонстрували, що навіть багатократна кількісна перевага не є гарантією швидкого успіху. Описані у книзі тонкощі ведення боїв не тільки цікаві для загального розвитку, а й мають чималий потенціал для вивчення військовими та подальшого використання у війні з Росією.
Книгу, звісно, рекомендую для прочитання усім, кого цікавить подібна тематика. Однак, якщо любите читати книги в громадських місцях, ресторанчиках чи транспорті, приготуйтесь ловити на собі здивовані погляди, бо не всі розуміють, що читання книги «Ісламська держава» не робить з людини ісламіста».