Про книгу Андрія Ковальова «Як гартувалася державність»

Цікаво поглянути на знайомі з дитинства місця під іншим кутом. Відгук від Михайла Стрижки.

«Очікування про цю книгу не справдились. І це шикарно. Я очікував нудних розповідей про те, що відбувалось в певний час у Боярці і не вважав, що це варто окремої книги.

Проте з перших сторінок стало цікаво. З перших сторінок пішло розвінчування радянських міфів про Боярку. І хоч я ніколи не читав цього «твору», мені було дуже цікаво дізнатись, що це всього лиш творіння пропаганди.

У книзі описуються події і люди, які лишили вклад в історію сучасного міста Боярка. Тоді ж це були два окремі села- Боярка в Будаївка, а також залізнична станція.

Автор здійснив дуже масштабну роботу, щоб описати всі історичні лінії мешканців Боярки, розповісти про те, чим жило місто, завдяки кому і що було потім. Опис військових подій не обмежується Бояркою, чого я точно не очікував. Тут змальоване життя при окупації білими і червоними, при владі гетьманату і директорії, боротьба з окупантом організованої армії і невеликих повстанських груп. Завдяки цій книзі я дізнався, що в певний момент в Боярці перебував і Симон Петлюра.

Дізнався про Боярську школу бджолярства, яких потім стало дві. Дуже цікаво було дізнатись, як утворювались українські легальні і нелегальні товариства. Зокрема, Просвіта і громада УАПЦ. Боярська лікарня, в якій працювало подружжя Матушевських. Останні місяці життя відомого письменника Володимира Саиійленка, який помер і похований в Боярці. Червоні облави, продразвьорстки, вбивства, грабунки. Купа архівних документів та листів, які є на сторінках книги. Фотокартки та листівки тих часів, завдяки яким можна уявити описані події, місця і людей.
Окремою приємністю є розповідь про події в рідних для мене місцях Богуславського і Макарівського районів, за що окрема подяка автору.

Книгу однозначно раджу, навіть якщо не вмієте читати, то багато дізнаєтесь з фотокарток і вирізок».

Першоджерело тут

Кошик
Прокрутити вгору