ЩО ДЛЯ НАС ГОЛОДОМОР?

16 травня у КНУ ім. Тараса Шевченка відбулась конференція «Штучні голодомори в Україні ХХ століття». Відкривали захід екс-президенти України Леонід Кравчук, Віктор Ющенко та віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Хоча захід і об’єднав високопосадовців та дослідників Голодомору, які зробили значний внесок у вшанування полеглих і відновлення справедливості, проте у доповідях також звучали тези про дискусійність визначення Українського Голодомору геноцидом. Також можна було почути і заклики до перегляду кількості жертв із неприхованим натяком до применшення цих цифр до рівня 4-5 мільйонів в той час, як підтверджених жертв дослідники нараховують понад 10 мільйонів.

Немає сумнівів у тому, що певна частина світових організацій і кіл сприймає Голодомор як противагу Голокосту і намагається нівелювати його значення у світовій та Українській історії. Велика кількість дослідників в Україні обстоюють відверто антиукраїнські позиції в цих питаннях і намагаються протидіяти встановленню правди і справедливості щодо винуватців тих подій.

Все це означає, що нам доведеться ще поборотись за можливість доносити правду як на світовому рівні, так і в Україні. Для нас визначення і покарання правонаступників винних в мордування мільйонів Українців є шансом заявити на весь світ про себе не як про мовчазних жертв, а як про спраглих справедливості і розплати за скоєне. Наша позиція визначає нашу суть у міжнаціональних стосунках, проте ця боротьба точиться ще й всередині нашої держави.

Наша видавнича діяльність буде стосуватись теми Голодомору далеко не в останню чергу. Це принципове питання для кожного з нас і для нації в цілому. Перша видана нами книга про ті події «Україна. Голодомор 1946-1947 років. Непокараний злочин, забуте добро», укладена Андрієм Бондарчуком вже побачила світ і була презентована в рамках згаданої конференції. Проте вже розпочата робота над новими виданнями і готується проект конкурсу на найкращий роман на тематику Голодомору, який ми представимо згодом.

Ми маємо сприйняти ці історичні події не як привід лише пустити сльозу під час офіційних вшанувань, а як заклик до дій та стимул до відновлення справедливості. Ми прагнемо відплати для усіх, хто зазіхнув на життя нашої нації і ми цієї відплати досягнемо.

Кошик
Прокрутити вгору