Товарів у кошику: 0 Оформити замовлення
Продовжити обирати

Коростишів у боротьбі за УНР

150

Додаткова інформація

Автор

Роман Коваль

Обкладинка

Тверда

Рік видання

2022

Кількість сторінок

104

Видавництво

markobook

Формат

60х84/16 (145х200 мм)

Це збірка про участь коростишівців у боротьбі за Українську Народну Республіку.

Центральним матеріалом книжки став нарис, написаний разом з Юрієм Юзичем, “Юнаки-артилеристи з Коростишева (1918 р.)” – про півсотню учнів Коростишівської учительської семінарії, які, овіяні романтикою, пішли до українського війська – до Січових стрільців Євгена Коновальця захищати свою державу. Коростишівські семінаристи виявилися “здібними гармашами”.

І поручник 1-го куреня 7-ї (Львівської) бригади Галицької армії Петро Мигович залишив спомин, у якому високо оцінив патріотизм мешканців Коростишівщини. “Часто згадували [стрільці Галицької армії] тамошнє населення, його доброту та щирість”, – писав Петро Мигович із Калуша.

Важливим розділом книги є “Неповний список коростишівців – учасників Визвольної боротьби”. 57 коротких біографій учасників боротьби за УНР! Про більшість із них у Коростишеві не знають.

Сподіваюся, що ця книжка спонукає коростишівських краєзнавців глибше вивчати українську історію свого міста, розшукати імена борців за Українську державу, іменами яких назвуть вулиці та площі рідного міста.