ПІДСУМКИ КОНКУРСУ ВІД ІНСТИТУТУ КНИГИ. ЧАСТИНА 2

На решті, маємо нагоду розповісти докладніше про ще одне визначне видання, яке перемогло у конкурсі за програмою поповнення бібліотечних фондів від Інституту книги та Міністерства культури України. Тисячний тираж цього видання був розподілений серед публічних бібліотек усіх областей України, за винятком окупованого Криму.

Наш колектив військових-добровольців та волонтерів відносно недавно почав працювати над видавничими проектами. Перші видання, ще в рамках створеного нами у 2016 році видавництва «Орієнтир», були переважно мемуарами з війни на Сході, та ми усвідомили, що наш читач є багатогранною особистістю. Ми зрозуміли, що це активна людина, яка розвивається в багатьох напрямках, досліджує історію, збагачує свій світогляд, виховує дітей у дусі патріотизму та правого світобачення, прагне естетичного розвитку та насиченого дозвілля. Тому ми почали видавати, окрім мемуарів, художню літературу, поезію, філософські праці, дитячі книжки та, звісно ж, історичні книги. До останньої категорії й відноситься книга авторства Андрія Івановича Бондарчука «Україна. Голодомор 1946-1947 років: непокараний злочин, забуте добро».

Андрій Іванович закінчив факультет журналістики Львівського держуніверситету. Працював у районних та обласних газетах. Його сміливі і принципові виступи проти владоможців у тодішній пресі УРСР, СРСР викликали значний резонанс читацької аудиторії. Їх розглядом займались виїзні комісії ЦК КПРС, ЦК КПУ, Партійного контролю. Публікації стали його головними агітаторами у виборах до Верховної ради УРСР 1990 року і люди віддали журналісту перевагу перед сановитими опонентами. Після депутатської каденції Андрій Іванович займався громадською, журналістською та письменницькою роботою поруч з благодійницькими проектами.

Праця «Україна. Голодомор 1946-1947 років: непокараний злочин, забуте добро» розкрила загалу героїчну сторінку трагічної історії про українців, які у цей жахливий час знаходили сили та можливості рятувати від голоду своїх братів зі Сходу. Видання включене до перманентної колекції Бібліотеки Конгресу США, презентоване на конференції «Штучні голодомори в Україні ХХ століття» за участі екс-президентів України Леоніда Кравчука та Віктора Ющенка.

Книга є масштабною працею, яка об’єднала в собі свідчення очевидців, аналіз подій дослідниками та велику документальну базу. Вона дає чітке розуміння, що комуністична машина спрямовувала свої зусилля на відверте знищення українців та будь-яких поривів до боротьби і відстоювання власних позицій. Московія постає перед читачем саме як машина вбивств і знущань і в цьому світлі ми розуміємо наскільки наше нинішнє життя відрізняється від того періоду та притаманного йому політичної ситуації. Жителі західної України натомість проявляють свої найвищі моральні якості, рятуючи голодуючих. Саме це є ключовою ідеєю єдності та братерства українців, які в жахливі часи знаходили в собі сили та мужність ризикувати, рятуючи тих, хто був на межі між життям і смертю.

Кошик
Прокрутити вгору