ПІДСУМКИ КОНКУРСУ ВІД ІНСТИТУТУ КНИГИ. ЧАСТИНА 1

Остаточно підбиті підсумки минулорічного конкурсу книг від Міністерства культури та Українського інституту книги, який відбирав найкращі книги серед випущених у 2017 та 2018 році 137 видавництвами.

Серед переможців опинились і дві книги, видані в рамках проектів видавця Марка Мельника, зокрема книга «Майдан. Погляд зсередини» Олега Трайдакала, яка побачила світ завдяки сервісу Book Express та книга «Україна. Голодомор 1946-1947 років: непокараний злочин, забуте добро» Андрія Бондарчука. Дві тисячі екземплярів наших книг-переможців були розповсюджені серед публічних бібліотек усіх областей України, за винятком окупованого Криму. Хочемо поділитись з вами історією цих двох видань та їхніх авторів докладніше.

Почнемо з революційної теми.
Кожний, хто був у Києві в період Євромайдану та Революції гідності не міг не зауважити, що львів’яни були однією з найбільших і найактивніших груп серед сотень самооборони Майдану і патрулювали найнебезпечнішу ділянку революційної «Республіки Майдану» — вулицю Інститутську. Саме з цієї вулиці у критичні моменти «Беркут» наступав найінтенсивніше, саме на ній відбулись криваві події лютого 2014 року, коли людей розстрілювали десятками, а бруківка були залита кров’ю відчайдушних патріотів України. Серед них було чимало активістів «Львівської брами» — саме так назвали головний вихід на Майдан з урядового кварталу.

Сама ж книга містить спогади як самого автора-упорядника Олега Трайдакала, що склали основу видання, так і інших учасників та очевидців подій та революційну поезію, пронизану справжністю емоцій. Серед цих авторів Ігор Корнійчук, Ганна Тер-Арутюнянц, Володимир Луць, Орест Леско, Марія Рожко, Роман Тітик, поети Олександр Ірванець, Віталій Коротич, Ігор Стожар, Федір Семченко та інші.

Передусім, книга стала артефактом історії, який втілює в собі пам’ять про щирих патріотів, які змушені були здійснити найвищу жертву — жертву власного життя. Цим людям завдячуємо свободою і величезної сили поштовхом для всього суспільства, що змусив нас отямитись, розставити пріоритети та жити, не втрачаючи жодної хвилини марно, оглядаючись на полеглих прекрасних людей, яким присвячена ця надзвичайно цінна книга-пам’ятка: Роман Точин, Володимир Жеребний, Олег Ушневич, Анатолій Жаловага та усі відомі і невідомі герої Небесних сотень.

Ці люди були уособленням відданості українській національній ідеї та високим ідеалам, що стали фундаментом Майдану як явища. У хвилини зневіри патріоти з «Львівської брами» дарували доброту, натхнення до боротьби і світло надії решті революціонерів. Саме до них належить автор-упорядник книги «Майдан. Погляд зсередини» Олег Трайдакало. Він став свідком, учасником та літописцем захоплюючих вчинків справжніх невигаданих героїв, пережив найболючіші втрати і зрештою відчув у собі обов’язок зафіксувати ті події та їхніх героїв, щоб ми мали змогу не допустити повторення помилок і відповідально поставитись до здобутків нашої сучасної Революції.

Кошик
Прокрутити вгору