ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПИСЬМЕННИКА — В УКРАЇНІ

3 березня відбулось святкування з нагоди Всесвітнього дня письменника. Це професійне свято, яке святкують у багатьох країнах, а в Україну воно прийшло завдяки зусиллям громадських діячів, передусім відомої дитячої письменниці Лариси Ніцой. Це вже восьмий рік поспіль вона зі своїми друзями та однодумцями організовує та проводить в Києві свято для колег по перу — українських поетів, прозаїків, видавців та фахівців у культурі в широкому розумінні. Підтримав ініціативу письменниці та допоміг з організаційними питаннями Петро Кузик — депутат Київради, ветеран війни.

Цього разу захід відбувся у Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей і юнацтва (директор театру — художній керівник Петро Качанов). Для письменників солістами театру був підготований прекрасний концерт — звучали відомі оперні хіти в супроводі живого оркестру.

Цьогорічні урочистості були направду приголомшливими. Всесвітньо відомі композиції Моцарта, Біксіо, Пуччіні, Дворжака, Фальво, Верді та інших у виконанні неперевершених музикантів та співаків, виконані українською мовою, набули нового сенсу та подарували гостям свята насолоду музикою і голосами невимовної краси. Справжнє естетичне задоволення та приємна атмосфера затишку, вишуканого мистецтва і дружньої компанії довершили це святкування.

На захід завітали письменники не тільки зі столиці, а й з інших міст України. Наприклад, зі Львова приїхала Любов Відута, з Дніпра — Еліна Заржицька, з Вінниці — Вікторія Гранецька, з Борисполя — Світлана Дідух-Романенко та інші. Також до святкування приєдналися художники, співаки, громадські діячі, науковці, бібліотекарі, журналісти. З вітальним словом до письменників звернувся лауреат Шевченківської премії цього року — каліграф, художник-графік, член Національної спілки художників України Василь Чебаник. Серед присутніх були також Марко Мельник, Олекса Бик, Олег Короташ, Борис Гуменюк, Влад Сорд, Микита Кашницький — письменники та видавці, які брали участь у війні, що вже ось шостий рік забирає життя і спокій українців.

Також прийшли такі визначні культурні і діячі, як Роман Коваль, Олекса Негребецький, Сергій Василюк, Андрій Ніцой, Василь Шкляр. Свято було сповненим посмішок, позитивних емоцій та теплого спілкування.

Багатьох чудових талановитих людей об’єднала з нагоди свята творчість і натхненна, невгамовна, цілеспрямована Лариса Ніцой. А це так важливо в наш час — вміти об’єднувати і об’єднуватися.

За матеріалами видання ukrainka.org.ua
Фото Володимира Осипенка

Кошик
Прокрутити вгору