Про книгу Юрія Коцегуба «З Україною в серці, з шаблею в руці»

Відгук від Oleksandr Ovsyanyk:

«Про запеклу боротьбу 1918-1922 років наразі ми знаємо не багато. Це все «завдяки» режиму радянської диктатури, під час якого знищувалось усе, хоч якось пов’язане із опором тому ж режиму.

У наш час, дякуючи таким авторам, як А.Кокотюха “Отаман Зелений” та В.Шкляр “Маруся”, “Чорний Ворон”, ну і, звичайно, сам Юрій Горліс-Горський з автобіографічним романом “Холодний Яр”, ми потроху дізнаємося про перебіг тих подій.

От зараз у мене в руках художньо-історичний твір молодого автора із містечка Нові Санжари, що розповідає про період більшовицької навали на Україну. А саме про протистояння українського селянства московській орді на Полтавщині.

Головний герой Леонтій Христовий, один із багатьох невідомих досі численних повстанських отаманів, що зміг організувати загін, згуртувавши навколо себе близько 10-ти тисяч осіб!!!

Книга базується на архівних даних, є безліч цікавої інформації про перебіг тодішніх подій, підкріпленої світлинами. Тут і героїчна самопожертва, і кохання, і зрада, і підкуп. Також описані всі звірства, що чинились більшовицькою владою задля встановлення “світлого майбутнього”.

Не кожна людина має терпіння сидіти над документальними книгами. Адже їх треба читати, вивчаючи ,як шкільний підручник. Ось для цього й існують художні твори, засновані на реальних подіях. Художність тут, як клей, що міцно тримає всі факти вкупі, не даючи читачеві нудьгувати. Пан Юрій добре попрацював над цим романом, створивши власний рецепт такого «клею».

Для широкого загалу, хто цікавиться саме цією сторінкою Українського літопису.

І ще раз окрема подяка видавництву Марка Мельника за якість цієї книги.

ЧИТАЙМО УКРАЇНСЬКЕ!»

Першоджерело на #markobook.

Кошик
Прокрутити вгору