Розуміння нації як центральної ідеї творення держави

Вдячні khrystyna_lonchyna за відгук:

«Доцільно буде розпочати з постаті автора — Микола Сціборський — український державний та військовий діяч, учасник Першої світової війни, діяч УНР, УВО, один з фундаторів ОУН, підполковник Війська УНР, теоретик українського націоналізму, зокрема так званого солідаризму і корпоративного державного устрою, редактор офіційних видань ОУН, автор численних статей у націоналістичних виданнях, співавтор проекту конституції Української Держави, за фахом — інженер-економіст, борець за незалежність України у ХХ сторіччі (інформація з вікіпедії).

У книжці спершу йдеться про демократію, соціалізм, комунізм, фашизм, диктатуру та, власне, націократія. Перші терміни Микола Сціборський аналізує на мінуси та плюси, що вони принесли світу. Розповідає, як вони зароджувалися та формувалися, в чому буде їхній занепад. А ось про останній — націократію — теоретик пише на основі української держави, як вона має відродитися та стати на ноги, який має бути державний устрій, а також — якими мають бути керівництво, суспільно-господарські відносини, економіка та ін.

Частково передбачення справдилися: у нас є Верховна рада (у нього — Державна Рада), в сучасній Україні є вибори, де народ голосує, хто стане депутатом (різних структур), президентом, а також інші демократичні засади, про які писав Сціборський. У нас ще трохи бракує оцього — розуміння нації як центральної ідеї творення держави».

Придбати книгу

Першоджерело

Кошик
Прокрутити вгору