ВШАНУВАННЯ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

Листопад — місяць вшанувань жертв і постраждалих від найбільшого геноциду в історії людства — голодоморів в Україні.

20 листопада у головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60) відбудеться Міжнародна науково-практична конференція “Проблема екзистенційного вибору під час Голодомору – геноциду” (початок о 10:00).

Серед організаторів заходу також Національний музей Голодомору-геноциду, Інститут дослідження Голодомору, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса, Світовий конгрес українців, Фундація українського Голодомору-Геноциду (Чикаго, США), Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932 – 1933 рр. в Україні.

Під час конференції буде проведена презентація нашої нової книги “Голод 1946–1947 рр. в Україні: колективна пам’ять” за участі ініціаторів, авторів та упорядника видання Василя Марочка, а також видавця Марка Мельника.

Окрім того, в рамках конференції проводитиметься акція з поширення видань про голодомори, зокрема презентованої книги, а також книг Андрія Бондарчука “Україна. Голод 1946–1947 рр.: непокараний злочин, забуте добро” та книги “Уклін ангелу”. Кожний охочий зможе придбати будь-яку книгу за ціною, яку назве сам покупець. Усі виручені в рамках акції кошти підуть на спільний проект з часописом “Експрес” із встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку на Донеччині у селищі Олександро-Калинове, громада якого вже багато років мріє про його встановлення для ствердження незламності українців прифронтової зони та створення символу українського життя на Донбасі. Також там планується ряд просвітницьких та презентаційних заходів на тематику голодоморів.

Також протягом листопада діятиме спеціальна пропозиція на книги, темою яких є голодомори в Україні на сайті видавця markobook.com — видання поширюватимуться за собівартістю.

Розпочата безстрокова акція зі збору спогадів про голодомори. Дослідіть власні сімейні історії та поширюйте їх за хештегом #Голодомор_МояІсторія
На основі зібраних матеріалів Музей Голодомору створить загальнодоступний архів спогадів про геноцид. Важливо, щоб жодна деталь цього страшного злочину не була втрачена. Світ має почути.

Пам’ятаймо.

Кошик
Прокрутити вгору